Автолюбители, обратите внимание:

    Новость автоюриста:
    Эксперты Америки, Европы и Азии спрогнозировали самые популярные цвета автомобилей на ближайшие несколько лет. В моду входят природные цвета Среди них, в первую очередь, будут преобладать природные оттенки: синий, зеленый, коричневый, кофейный и медный. Добавятся к этой гамме изумрудный и бронзовый.


Инфометры:

    Пробки в Киеве Цены на бензин


Необходимо, что б административное дело прошло без излишней "проблемности", сил и потери дрогоценного времени, - просто позвоните нам и любым делом займётся высококвалифицированный юрист!

      На цій сторінці дізнаєтесь, чи можна купувати нерозмитнений автомобіль та їздити на неразмитненому авто з Європи в Україні

Нерозмитнені авто в Україні - за і проти такої покупки

   Авто з Европи Нерозмитнені авто купити сьогодні не проблема. Багато компаній і приватних осіб пропонують громадянам-резидентам (українцям) послуги з доставки б/у автомобілів з Литви, Німеччини, Польщі та інших країн Європейського Союзу, без розмитнення і для подальшого використання на території України. Такий автомобіль можна, навіть, замовити з сайту і його повинні доставити у зазначене місце і час.

   Пригнане авто з ЄвропиТака послуга, як вони пояснюють, повністю законна і відповідає Стамбульській Конвенції. У свою чергу, котра, як позначено в їх рекламному проспекті, якби вказує на те, що громадянин-резидент України має право тимчасово в'їжджати на територію України на транспортному засобі, зареєстрованому постійно у відповідних реєстраційних органах іноземних держав, абсолютно без будь-якої сплати, будь-яких зборів і податків, без застосування до нього ввізних обмежень, а також, заборон економічного характеру.

                           

Але існує умова - зазначений транспортний засіб знаходиться у власності (розпорядженні) фізичної (юридичної) особи, яка проживає (зареєстрована) на території іншої держави, і використовується в комерційних цілях (платне перевезення осіб або промислове або комерційне платне або безкоштовне перевезення вантажів) . Таким чином, як стверджують продавці, можна купити нерозмитнене б/у авто з Європи за зниженою ціною і, оформивши документи, їздити по шляхах України безпроблемно і без законодавчих перешкод.

Автомобілі з Европи

Але, чи відповідає це дійсності?

   Відзначимо, що згідно з нормами ст. 43, 204, 205 Митного кодексу України та вимог Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення, затвердженої наказом Адміністрації ДПС України та Держмитслужби України від 11.06.08 № 505/642, вказаний автомобіль знаходиться під митним контролем з моменту його ввезення на митну територію України, до моменту вивезення за межі митної території України.

Так, коли ж на нерозмитненому автомобілі можна їздити?

   Автомобіль з ЄвропиНа підставі норм ст. 11 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України», транспортні засоби, тимчасово ввезені під зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути розкомплектовані на запасні частини, передані у володіння або користування іншим особам.


Легалізація нерозмитненого авто в Україні - міф чи реальність?

   Б/у автомобіль з ЄвропиНагадаємо, що порядок і умови тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України громадянами визначено статтею 11 Закону України від 13.09.2001 N 2681-III «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться ( пересилаються) громадянами на митну територію України».

    Зокрема, відповідно до частини першої цієї статті, тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності на митну територію України громадянами-резидентами дозволяється терміном до одного року після сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів.

   Цей термін, протягом якого на нерозмитнених авто можна їздити, може бути продовжено Державною митною службою України або уповноваженими Державною митною службою України митними органами з урахуванням гуманітарної, наукової, господарської та інших видів діяльності громадян, які ввезли такі транспортні засоби.


                           
Міжнародні норми в законодавстві України

   Разом з цим, згідно зі статтею 13 цього ж Закону, якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що містяться в цьому Законі, то застосовуються правила міжнародного договору.


Чи можна купити нерозмитнений автомобіль і їздити на ньому по дорогах України, згідно Стамбульській конвенції?

Умови та порядок тимчасового ввезення на митну територію України будь-яких підтриманих і нових автомобілів, в понятті Конвенції - транспортних засобів, регулюється положеннями Додатка С до Конвенції про тимчасове ввезення, до якої Україна приєдналась, згідно із Законом України від 24.03.2004 № 1661-IV (далі по тексту - «Стамбульська конвенція»).

   Статтею 2 Додатка С до Стамбульської конвенції встановлено, що режим тимчасового ввезення, відповідно до статті 2 Конвенції (із загальним умовним звільненням від ввізного мита і податків та без застосування ввізних обмежень чи заборон економічного характеру), користуються автомобілі тільки комерційного або приватного використання.

   Далі вказано, що під терміном "комерційне використання" розуміють платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безкоштовні перевезення вантажів, а під терміном «приватне користування» - перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання.


   Автомобіль б\у з ЄвропиЗгідно зі статтею 5 Додатка С до Стамбульської конвенції для того, щоб можна було скористатись пільгами, передбаченими цим Додатком, необхідна присутність таких умов:

        
  • Автомобіль комерційного використання повинен бути зареєстрований на території, яка не є територією тимчасового ввезення, на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення, і ввозитись та використовуватись особами, які здійснюють свою діяльність на цій території;
  •     
  • Автомобіль приватного користування повинен бути зареєстрований на території, яка не є територією тимчасового ввезення, на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення, і ввозитись та використовуватись особами, які постійно проживають на цій території.

   Пригнати б\у автомобіль з ЄвропиПри цьому, пунктом "а" статті 7 Додатку С до Стамбульської конвенції зазначається, що незважаючи на положення статті 5 цього Додатку, транспортні засоби комерційного використання можуть використовуватись третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, і які здійснюють свою діяльність на користь останнього, навіть, якщо вони зареєстровані або проживають на території тимчасового ввезення. Пунктом b) цієї ж статті Додатка С до Стамбульської конвенції передбачено, що транспортні засоби приватного використання можуть використовуватись третіми особами, які мають належний дозвіл користувача права тимчасового ввезення.

   Кожна сторона може дозволити таке використання особою, яка постійно проживає на її території, зокрема, якщо вона використовує його від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.


Які документи потрібні на нерозмитнене авто?

   Пунктом "f" статті 1 Стамбульської конвенції термін "особа" означає як фізичну, так і юридичну особу, якщо інше не передбачено контекстом.

Документом на тимчасове ввезення, що використовується для тимчасового ввезення транспортних засобів, як це передбачено п . "з" ст. 1 Додатка А Стамбульської конвенції (щодо документів на тимчасове ввезення: книги ATA, книги CPD) є книга CPD.

                           

   Більш того, згідно з п. "а" ст. 1 цього додатка "документ на тимчасове ввезення" міжнародний митний документ, до митної декларації, що дозволяє ідентифікувати товари (включаючи транспортні засоби) та містить міжнародну чинну гарантію на покриття ввізного мита та податків.


Купівля нерозмитненого авто - чи варто це робити?

Автомобіль розтоможений Дійсно, купити нерозмитнений автомобіль за ціною в три рази нижче вартості його в Україні, і надалі безпроблемно експлуатувати його за своїми потребами - дуже приваблива пропозиція. До того ж, авто з Європи має значно кращий технічний стан, ніж машини з України, з її розбитими дорогами і неякісним паливом.

У скільки обійдеться поїздити на автомобілі без його розмитнення?

   авто нерозмитненеКрім адміністративного стягнення у вигляді конфіскації незаконно експлуатуючого автомобіля на території України або ж чималого штрафу, згідно Порядку справляння плати за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів, затвердженого наказом Державної митної служби України від 29 липня 2008 року № 821, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2008 року № 760/15451 (розділ 3 Особливості справляння плати), суд може постановити також сплатити плату за зберігання товарів і транспортних засобів, вилучених у справі про порушення митних правил, на складах митних органів. Така сплата стягується, якщо, згідно з судовим рішенням, порушник визнаний винним, а отримані по справі товари і транспортні засоби підлягають поверненню власнику.


Висновок про те, чи можна купувати нерастоможене авто для експлуатації автомобіля на території України

Автомобіль з-за кордонуВідгуки власників про пригнані з Європи автомобілі та їх експлуатацію в Україні ще мало поширені в Інтернеті - сподіватися на досвід і помилки інших першопрохідців не доводиться. Тема з використанням нерозмитнених машин в Україні з номерними знаками з Європи і без махінацій із заміною кузова та контрабандою дуже молода, а тих, хто купив авто без розмитнення, можна назвати першопрохідцями. «Хто не ризикує, той не їздить на хорошому автомобілі», - як можна перефразувати відому приказку. Але ризикувати потрібно усвідомлено, не наразившись на продавців-шахраїв, які вміло використовують вроджене почуття людини економити. Не піддавайтеся на першу привабливу пропозицію - проконсультуйтеся з юристом про пакет документів, необхідний для управління резидентом України автомобілем без розмитнення.

   З вищевикладеного випливає одне просте правило: читаючи інформацію на сумнівних сайтах - перевіряйте кожне слово, консультуйтеся у незалежного і незацікавленого юриста по автомобільному праву!

Автоюристи по легалізації авто з Європи

   Так, на жаль, багато нечесних автопродавців, посилаючись на "співпрацю" з литовськими, німецькими та польськими партнерами, інших Європейських країн, гарантують при цьому, в короткі терміни підібрати б/у автомобіль, недорого і у відмінному стані, крім цього, провести його техогляд і доставити Вам запчастини авто, з документами або без них, за вказаною адресою.

   Не ведіться на їх прийоми - прийдіть на консультацію до автоюріста і задайте просте питання: "Чи можна їздити на нерозмитненому автомобілі в Україні" та покажіть документи, які оформлені, або будуть оформлені в подальшому на Вас при продажу такого автомобіля. Саме незалежний автоюрист зможе дати правдиву інформацію про те, чи варто купувати дешеве нерозмитнене авто з Європи.


Консультація автоюриста допоможе передбачити результат угоди з покупкою автомобіля з Європи

Крім того, на консультації Ви дізнаєтесь, які саме документи необхідні для транспортування і експлуатації пригнаного автомобіля на території України, чи, насправді, це буде продаж нерозмитнених авто, чи ні, що повинно бути в бардачку, і які документи слід оформити при купівлі-продажу б/у автомобіля, дозволена чи їзда на нерозмитнених авто за законодавством в Україні. Ви дізнаєтеся, як перевірити продавця, липові документи і бути впевненим у легальності угоди по Вашому автомобілю. Не зважайте на випадок, зрозуміло, якщо гроші для Вас не зайві! Перестрахуйтесь, "сто раз відмір, а лише один - відріж". Тільки фахівець зможе надати Вам дієву відповідь на сумнівні операції, щодо нерозмитнених авто в Україні!



Мнение эксперта

К сожелению, в сфере автострахования, в последнее время происходит все больше "липовых" авто- аварий, жертвами которых становятся не виновные автособственники, которые не имеют страхового полиса, "блатных" номеров или полезных связей, которые могли бы защитить их от "наезда" криминальных лиц. В связи с этим настоятельно советую звонить за помощью адвокату по ДТП.