Автолюбители, обратите внимание:

    Новость автоюриста:
    Компания Honda анонсирует в Украине долгожданную модель Accord 2013 девятого поколения. Новый бизнес-седан отличается элегантным и эргономичным дизайном, имеет просторный салон и поражает количеством уникальных инноваций.


Инфометры:

    Пробки в Киеве Цены на бензин


Для того, що б ДТП пройшов без зайвих бюрократизація процесів, сил і втрат дорогоцінного часу, тоді усього-на-всього наберіть наш номер телефону і справою буде займатися професіонал!

     

Головне про порядок вручення повісток

    

Про порядок вручення повісток


   Одним із важливим за значенням документом, з яким кожен з нас стикається в різних обставинах, є повістка. Найчастіше повістки приходять з наступних закладів: ДАІ, суд, прокуратура, міліція, військкомат. У більшості випадків повістки кидають у поштові скриньки.

   У сільській місцевості кладуть під хвіртку, ворота ділянки або між дощок паркану. Вручають випадковим перехожим, сусідам. Мовляв, передайте при нагоді. Між тим сучасне законодавство і до змісту порядку, і до порядку її вручення пред'являє серйозні вимоги.

   Зміст порядку:
   1. Найменування і точну адресу суду (прокуратури, відділення ДАІ або міліції);
   2. Зазначення місця і часу явки;
   3. Найменування справи, з якою здійснюється виклик (кримінальне, цивільне, адміністративне);
   4. Вказівка особи, що викликається в суд (прокуратуру, міліцію), а також в якості кого вона викликається (обвинуваченого, підозрюваного, свідка, потерпілого, позивача, відповідача);
   5. Пропозиції особам, які беруть участь у справі (стосується тільки цивільних справ), надати всі наявні у них докази у справі;
   6. Вказівки на наслідки неявки.


   Спеціальна стаття 74 ЦПК України регулює "Порядок вручення повісток". У ній зазначено, що повістки про виклик у суд надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, а судові повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою. Є кілька способів доставки повісток адресату: поштою рекомендованим листом, через розсильних, через дільничного інспектора, міліціонерів або солдатів конвойної служби, що знаходяться в будинку суду і т.п. Найчастіше для цих цілей використовується пошта, але з метою економії сил і часу, іноді цей обов'язок перепоручається зацікавленій стороні. До цього дня діють Поштові правила, затверджені Наказом Міністерства зв'язку СРСР № 93 від 13 березня 1984 р. У них сказано, що судові повістки повинні пересилатися в рекомендованих листах з позначкою на конверті "Судова повістка", а на практиці ми ці конверти знову-таки знаходимо в поштових скриньках. Їх кидають, а не вручають.

   Порядок денний, адресований державним підприємствам, установам, організаціям вручається відповідній посадовій особі, яка розписується на другому примірнику повістки.

   Якщо особа, що доставляє повістку, не застане громадянина, який подаватиметься або викликається по справі, в місці його проживання чи роботи, то повістка вручається кому-небудь, хто спільно з ним проживає - дорослих членів сім'ї, а за їх відсутності житлово-експлуатаційній організації, виконавчому комітету сільської Ради або адміністрації за місцем його роботи. У зазначених випадках посадова особа, що отримала повістку, зобов'язана під свою відповідальність негайно вручити її належній особі.

   Слід зазначити, що розписка родичів та інших осіб, перерахованих у вищевказаній статті, прирівнюється до розписки самої особи, що викликається або яку сповіщали. Тому прийміть раду: не чиніть вашим рідним, близьким, сусідам "ведмежу послугу". Не розписуйтесь за інших і, про всяк випадок, не відкривайте двері незнайомим. Кожен повинен відповідати тільки за себе.

   По-перше, нікому і ніколи не відкривайте двері. Під виглядом "листоноші" або "міліціонера" в квартири і дачі проникають вбивці, грабіжники і здирники. Та коли вже вас застали, скажімо, на сходовій клітці з сміттєвим відром у руках, або з газетою в поштової скриньки і вимагають розписатися, скажіть ввічливо, але твердо: "Вибачте, будь ласка, це повістка з такої серйозної установи... Я не можу і не бажаю відповідати за мого сина (брата, свата і т.п.). Ось ви його постарайтеся застати і з ним розмовляйте, а ми зараз у сварці. Врешті-решт це ваша робота, але не мій обов'язок! " У дев'яноста випадках зі ста всі ці листоноші та кур'єри кинуть повістку в поштову скриньку. А ви виграєте час, зумієте зібратися з думками, дізнатися, чи дійсно перед вами був листоноша або злочинець, який заволодів чужою формою і службовою документацією. Крім того, Ви зможете спокійно "прикинути" - куди, у зв'язку з чим і для чого Вас "хочуть", можете порадитися зі своїм юристом.


Другие статьи:

- Алименты в размере части дохода
- Право на обязательную часть наследства
- Раздел долгов при разделе имущества супружеской пары
- Права наследования по трансмиссии
- Суд имеет право признать общие доли супругов в неделимом объекте собственности без его фактического раздела.
- Что будет с жилплощадью, приобретенной в ипотеку после развода
- Раздел имущества супругов при разводе
- Восстановление сроков на наследство в суде
- Расторжение брака по согласию обоих супругов в судебном порядке
- Проблемы бракоразводного процесса

Мнение эксперта

По наблюдениям специалистов в сфере автострахования, в это время попадает все больше и больше "липовых"автомобильных аварий и ДТП, жертвами которых становятся рядовые автолюбители, которые не имеют навыков, "отличных" номеров и полезных связей, которые могли бы защитить их от "наезда" незаконных лиц. Поэтому настоятельно рекомендуем Вам обратиться профессионалу по ДТП.