Автолюбители, обратите внимание:

    Новость автоюриста:
    Calina подорожает на 2,1 процента: базовый комплект автомобиля будет стоить теперь от 293 900 тысяч рублей. Рост цен на четырехдверную Lada (Лада) составит 2,2 процента на трехдверную версию и 2,7 процента на пятидверный внедорожник.


Инфометры:

    Пробки в Киеве Цены на бензин


Для того, що б авто ДТП пройшов без непотрібних нервозностей, сил і витрат Вашого часу, - усього-на-всього зверніться за телефоном і Вашим питанням буде займатися адвокат по дорожньо-транспортним пригодам!

     

Хто Ваші Свідки ДТП?

    

ХТО ВАШІ СВІДКИ?

    Типовим порушенням прав громадян є відмова (в обхід вимог, передбачених ч.2 ст. 256 КпАП України) співробітника міліції вписати в розділ протоколу "Свідки" дані Ваших пасажирів. Улюблений вислів інспектори при цьому: "Пасажири не свідки, а зацікавлені особи". Давайте поставимо собі запитання: чи можуть дружина, теща, кум, сват, брат, сусід, товариш по службі бути свідком у кримінальній або цивільній справі, адміністративному виробництві?

    Без сумніву, так. Спеціальна ст. 272 КпАП України "Свідок" говорить: "Як свідок у справі про адміністративне правопорушення може бути викликана будь-яка особа, якій відомі будь-які обставини, що підлягають встановленню у даній справі". Майже повністю повторює її ст. 68 Кримінально-процесуального Кодексу України (далі по тексту - "КПК України") "Показання свідків". Аналогічно звучить і ст.41 Цивільно-процесуального Кодексу України (далі по тексту- "ЦПК України") "Показання свідка": "Свідком може бути будь-яка особа, якій можуть бути відомі будь-які обставини, що стосуються справи". У всіх коментарях до цих статей підкреслено, що в якості свідків можуть виступати громадяни, які перебувають у родинних, дружніх, неприязних та інших відносинах з особами, які беруть участь у справі. Однак, зазначені обставини враховуються судом при оцінці достовірності показань свідків.

    Таким чином, тільки суд дає оцінку показань свідків, а інспектор повинен бути тупо-сумлінним реєстратором. Він зобов'язаний внести до протоколу дані всіх пасажирів і уважно простежити за цим при підписанні протоколу. Якщо цей аспект не береться, то можна зіткнутися з таким явищем.

    А тепер уявіть: приходить водій у ДАІ або відділення міліції, а йому показують написані на чистих аркушах паперу свідчення інших водіїв або пішоходів: один, нібито, міняв у відділенні проколене колесо, інший гуляв з собачкою, закохана парочка цілувалася в під'їзді, з якого видно була вулиця ... Приклади можна продовжувати. Всі ці "свідки" пишуть, що бачили Ваше "глобальне" порушення правил дорожнього руху. І є причини, за якими вони не були занесені до протоколу, а "з'явилися" у відділення через деякий час по "власній ініціативі". У такому випадку, є всі підстави заявити клопотання про виклик цих "свідків" на розгляд адміністративної справи, а також просити прокуратуру і вищестояще міліцейське начальство, в першу чергу - прославлену інспекцію з особового складу перевірити за два минулі роки протоколи та іншу документацію, складену цим інспектором і його колегами по зміні і відділенню, а по можливості - і іншими "братами по розуму". Дивишся, подібні "свідки" виявляться при інших конфліктах ... Коли інспектор не вносить до протоколу імена пасажирів або представляє "підставних" свідків, він здійснює кримінально каране діяння, передбачене ст. 172 КК України "Службове підроблення", що передбачає відповідальність за внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, і передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3-х років, а при тяжких наслідках -від 3-х до 7 років позбавлення волі. Якщо ж інспектор продемонструє Вам "особливу зухвалість" (упередженість), то йому можна нагадати про існування ст.198 КК України - "Самоуправство", тобто самовільне, в протиріччя з установленим порядком, вчинення будь-яких дій, правомірність яких Ви заперечуєте, і якщо такі дії завдали Вам істотної шкоди. Санкція цієї статті не найсуворіша, але і "до 1-го року виправних робіт" такому горе-правозахиснику буде достатньо. Ну, а якщо йому вдасться уникнути завдання Вам шкоди, то все одно залишиться аналогічна ст.186 КпАП України та штрафні санкції.

    Свідки в машині (в наведеному прикладі) були, а в протоколі цей факт не відображено, і вийшло, що свідків не було. І навпаки. Свідків звинувачення в дійсності не було, але з волі інспектора вони звідкись з'явилися. І в тому, і в іншому випадку інспектор вніс до протоколу - офіційного документу завідомо неправдиві відомості, тим самим зробив службову фальсифікацію.

    Розглянемо типовий приклад. Інспектор зупиняє машину, підходить до неї і каже: "Ви їхали зі швидкістю 100 кілометрів на годину". А водій заявляє: "Я їхав всього лише 60 кілометрів на годину". Інспектор пропонує подивитися на цифри в віконечку радара. Але ж поки він йшов від патрульної машини до вашої, а потім назад пронеслося кілька машин. Де докази, що швидкість на радарі була заміряна щойно, а не хвилину, годину, день тому? Радар не фіксує ні номера Вашого автомобіля, ні Ваш світлий образ за кермом ... Даний прилад більш ніж сумнівне джерело доказів. Звинуваченням потрібні як мінімум два свідки, які підтвердять, що показання приладу відносяться саме до вашого автомобіля. У разі "оформлення" такого порушення, свідки, як правило, беруться інспектором з числа, зупинених вже після Вас, таких же як Ви - водіїв. Йому кажуть: "Бачиш на радарі цифру" 100 "? Підпиши -" ось тута ". І підписують, не сумнівайтеся, на радощах - що їх зупинили не за власне порушення, лише б відпустили подобру-поздорову. Повірте, адвокат відчуває просто м'ясоїдну насолоду , коли допитує таких от "свідків" порушення в суді або на адмінкомісії в ДАІ. Спробуйте долучити до справи свідчення радара. Нічого не вийде. Не знімають з нього свідчення. Така якість приладу. Прилад не може бути використаний, якщо він не пройшов технічний річний огляд, про що повинні бути відповідні документи. Тут знову змушений повернутися до питання про свідків і відповісти на питання: а чи можуть бути свідками співробітник міліції, слідчий, прокурор або суддя? Один з основоположних принципів юриспруденції: заборона суміщення процесуальних функцій. Це означає, що і міліціонер, і слідчий, який веде справу, і прокурор, який здійснює нагляд, і суддя, який розглядає справу в суді будь-якої інстанції, у тій справі свідками бути не можуть. Те ж саме відноситься і до співробітника міліції. Однак часто бездоказове звинувачення інспектор або його начальник намагається прикрити посиланням права та обов'язки, передбачені Законом України "Про міліцію". Разом з тим треба знати, що свідчення співробітника міліції у справі про злочин або адміністративне правопорушення оцінюються нарівні з іншими доказами , отриманими в установленому законом порядку. Тобто самі по собі свідчення співробітника міліції не є вичерпними і безумовним доказом провини громадянина. Потрібні й інші докази: показання свідків, висновки експертів, фотографії, кадри кінозйомки і т.д. Це ж може ставитися до того співробітникові міліції, який проходив, проїжджав повз, що-небудь бачив, чув. Суд може визнати свідком, в крайньому випадку, другого члена патрульної машини, наряду. Той же, хто від свого імені складає протокол і звинувачує, це представник дізнання, звинувачення (можна сперечатися про термінологію), чого завгодно, але тільки не свідок.

    З огляду на це і спираючись на вже згадуваний принцип презумпції невинності, можна порадити: У конфлікті з інспектором не складайте легенди, самі ж заплутаєтеся у своїх "відмазка", при бажанні, Вас легко зловлять на брехні. У даному випадку правомірна фраза: "Я ні в чому не збираюся виправдовуватися".


Другие статьи:

- Алименты в размере части дохода
- Право на обязательную часть наследства
- Раздел долгов при разделе имущества супружеской пары
- Права наследования по трансмиссии
- Суд имеет право признать общие доли супругов в неделимом объекте собственности без его фактического раздела.
- Что будет с жилплощадью, приобретенной в ипотеку после развода
- Раздел имущества супругов при разводе
- Восстановление сроков на наследство в суде
- Расторжение брака по согласию обоих супругов в судебном порядке
- Проблемы бракоразводного процесса

Мнение эксперта

Как показывает практика в сфере автомобильного права, в последнее время происходит все больше "липовых"автомобильных аварий и дорожно-транспортных происшетствий, жертвами которых становятся рядовые водители, которые не имеют навыков, "крутых" номерных знаков или нужных связей, которые могли бы обезапасить их от "наезда" незаконных структур. В связи с этим советуем Вам звонить адвокату по ДТП.