Автолюбители, обратите внимание:

    Новость автоюриста:
    Автоиздания России составили список самых популярных универсалов за текущий, 2014 год. Как отмечают эксперты, первое место отдано «Ладе Ларгус». На второй ступеньке уверенно стоит универсал «Лада Калина», а на третьем – «Лада Приора».


Инфометры:

    Пробки в Киеве Цены на бензин


Вам нужно, чтобы дорожное происшедствие прошло без излишней бюрократизации, сил и потери Вашего времени, - просто обратитесь за телефоном и проблемой займётся высококвалифицированный адвокат по ДТП!

     

Що робити, якщо Вас піддали допитам?

    

Вас піддали допитам?


   Для цього існує спеціальний документ - протокол допиту. Часто недобросовісні співробітники міліції, знаючи, що не мають права допитувати, бо кримінальну справу не порушено, беруть бланк "Протокол допиту", закреслюють букву "д" і виходить протокол "опитування".

   Просто і зі смаком! І обвинуваченому, і свідку є сенс категорично відмовитися від участі в подібних інсинуаціях, в нарузі над законом і заявити: "Показання дам лише після порушення кримінальної справи". І тут же написати скаргу прокурору району. Написання скарги з перших секунд контакту з будь-якими правоохоронними органами це шанс перехопити ініціативу.

   Запам'ятайте: до порушення кримінальної справи можлива тільки одна слідча дія - огляд місця події, яка оформляється відповідним протоколом. А всякі міліцейські протоколи "виявлення та вилучення" - від лукавого. Якщо б прокуратури та суди належним чином реагували на кожен прояв подібного "правотворчості" ... Ну так скільки "солодко" не кажи - в роті солодше не стане.

   Приклад. Вас доставили у відділення міліції або ДАІ, тримають вже кілька годин - пишіть скаргу, що до вас застосовували тортури голодом, заборону сходити в туалет і т.п. Не соромтеся, адже Ви людина, а не худоба безсловесна, до того ж Ви - громадянин, Конституцією Вам гарантовані досить великі права, попросіть Конституцію, почитайте, подумайте, наполягайте на дотриманні своїх прав ... Все що написано в Конституції - норми прямої дії, тобто вони застосовуються безпосередньо.

   Багато що залежить від Вашої винахідливості. Але ясно одне: якщо сьогодні вдасться викрити співробітника міліції в одному порушенні прав людини, завтра в іншому, то післязавтра можна поставити під сумнів складений ним матеріал, обвинувальний висновок, інший документ. У співробітників правоохоронних органів є рятівна паличка-рятівницяка. Називається вона - Закон України "Про оперативно-розшукову діяльність" від 18.02.1992 р. Стаття 8-я цього Закону містить досить об'ємний перелік заходів (від стеження і стукачів - до впровадження Шарапова в банду), які проте можуть проводитися тільки при наявності підстав , передбачених ст.6 цього Закону.
   А стосуються вони тільки кримінальних злочинів і правопорушень, за відсутності ж підстав, передбачених у цій статті проведення оперативно-розшукових заходів прямо заборонено. Відповідно до ст. 1 цього Закону, завданнями оперативно-розшукової діяльності є: "пошук і фіксація фактичних даних про протиправну діяльність окремих осіб та груп, розвідувально-підривну діяльність спеціальних служб іноземних держав та організацій з метою припинення правопорушень та в інтересах кримінального судочинства (виділено мною-Ю. А.), а також отримання інформації в інтересах безпеки суспільства і держави ". Таким чином, тут мова йде про кримінальні злочини та кримінальні покаранні, а про адміністративне правопорушення та адміністративну відповідальность не сказано ні слова.

   Нагадаю загальновідому істину про те, що розширене тлумачення Закону неприпустимо і зробимо висновок: до адміністративних правопорушень, тобто до більшої частини контактів з ДАІ, паспортною службою, іншими структурами цей Закон відношення не має.

   Ну, а як бути в таких випадках: у будинку обікрали квартиру, у дворі була стрілянина, є поранені, іноді вбиті? Оперативні співробітники обходять квартири, опитують бабусь, що сидять на лавочках біля під'їзду, з'ясовують, хто що бачив або чув. Закон "Про оперативно-розшукову діяльність" дає їм таке право. А громадянин може відповідати, а може і не відповідати. Для громадянина це право, але не обов'язок. Обов'язком це стане, коли, порушивши кримінальну справу, громадянина викличуть до міліції чи прокуратури і будуть допитувати в письмовій формі. Але робити це буде оперуповноважений, дізнавач - це спеціально уповноважена особа, що діє за письмовим дорученням слідчого, яка протягом перших десяти днів з моменту події (крадіжки, вбивства тощо) проводить перевірку матеріалів за фактом злочину. Допит може вести слідчий, прокурор, суддя, але аж ніяк не співробітник ДАІ на вулиці.

   Задаючи вам запитання, він тричі порушив Закон: по-перше, не порушено кримінальну справу, по-друге, він не слідчий, по-третє, немає письмового протоколу допиту, а усна форма виключається.

   Часто співробітники ДАІ та інших служб підсовують громадянам бланки, на яких через десять копірок набрано: "Пояснення". Раджу нічого в цих папірцях не писати. У перші хвилини будь-якого інциденту, будь-якого конфлікту ви не можете повністю відмовитися від емоцій, від переживань, від впливу співробітника. У вас не вистачає, а частіше взагалі немає, юридичних знань, не кажучи вже про практичний досвід подібного спілкування.

   Тому дуже непогано в рамках і закону, і юридичної етики - ввічливо, але твердо, відмовитися від будь-яких письмових та усних свідчень і пояснень, виграти час, заспокоїтися, зібратися з думками, знайти хорошого (на жаль - не будь-якого) юриста (до-речі, може рекомендувати спеціалістів юридичної фірми "Справедливість"), почитати літературу , порадитися з друзями, поїсти, виспатися, помитися, поголитися, і мати за плечима "тонну спокою", як висловлюються фахівці з судової психології.


Другие статьи:

- Алименты в размере части дохода
- Право на обязательную часть наследства
- Раздел долгов при разделе имущества супружеской пары
- Права наследования по трансмиссии
- Суд имеет право признать общие доли супругов в неделимом объекте собственности без его фактического раздела.
- Что будет с жилплощадью, приобретенной в ипотеку после развода
- Раздел имущества супругов при разводе
- Восстановление сроков на наследство в суде
- Расторжение брака по согласию обоих супругов в судебном порядке
- Проблемы бракоразводного процесса

Мнение эксперта

Точно, в области автомобилизма, в последнее время происходит все больше и больше "ненастоящих"автомобильных аварий и дорожно-транспортных происшетствий, жертвами которых становятся не виновные водители, которые не имеют достаточно, средств, "крутых" номерных знаков и определённых связей, которые могли бы обезапасить их от "наезда" криминальных структур. В связи с этим настоятельно советую Вам обратиться к юристу.