Автолюбители, обратите внимание:

    Новость автоюриста:
    Концерн BMW представил сразу две новинки: седан BMW M3 и купе BMW M4. Седан является пятым поколением M3, а M4 - первое купе на платформе М за всю историю бренда. Автомобили получили новый 6-цилиндровый двигатель с турбокомпрессором (с технологией M TwinPower Turbo).


Инфометры:

    Пробки в Киеве Цены на бензин


Необхідно, щоб авто ДТП пройшов без зайвих витрат нервів, сил і втрат Вашого часу, тоді просто зателефонуйте нам і справою буде займатися висококваліфікований захисник!

     

Скарга на ДІЇ-шника

    

СКАРГА
на інспектора ДАІ

    Подача скарги зупиняє, як правило, виконання вироку, рішення, постанови, якщо Ви не забудете в ній про це прямо попросити. Отже, інспектор зупинив Вас, вилучив посвідчення водія і наклав штраф, або ніякої постанови не виніс, але протокол оформив. Вам ставиться діяння, за яке можуть позбавити права керування транспортними засобами. Що робити? Перш за все, врахувати: у вашому розпорядженні є десять днів. За цей час необхідно подати скаргу, яка автоматично припиняє виконання будь-якої постанови (ст.291 КпАП України). Крім того, на строк до розгляду скарги вам зобов'язані продовжити тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом.Необхідно нагадати, що будь-який документ, а скаргу в особливості, необхідно надсилати рекомендованим листом з повідомленням. Але краще за все знайти час, під'їхати до начальника районного ДАІ і вручити, йому (в канцелярію, приймальню, секретаріат) скаргу під розписку на другому екземплярі.

   Інший раз сам факт подачі скарги водієм підштовхує начальника до скасування постанови інспектора. Кому хочеться зайвий раз ходити по судах? Але частіше начальник, не бажаючи "підставляти" свого інспектора, може івідмовити вам, в усній формі. Не біда, наполягайте на реєстрації. Виникає питання: десять днів пролетять дуже швидко, а поруч може не виявитися фахівця за адміністративним законодавством. У таких випадках пишеться так звана мала (коротка) скарга.

   Ось її приблизний текст: "Начальнику такого-то ДАІ Від Іванова Івана Івановича, що проживає за адресою:

ЗАЯВА


   Прошу скасувати постанову від такого-то числа ц.р., винесену інспектором Петровим П.П. Винним себе ні в чому не визнаю, свою провину вважаю не доведеною. Постанову вважаю незаконною і необгрунтованою. Прошу негайно повернути вилучене у мене посвідчення водія. Детальна скарга буде подана моїм адвокатом після ознайомлення з усіма матеріалами справи.
           З повагою, Іванов І.І. Дата. ".

   Припустимо, начальник ДАІ відмовив вам і залишив у силі постанову інспектора. Ваш шлях тепер лежить в управління ДАІ міста або області та (або) до суду (ст.288 КпАП України). Прикладіть до другої скарги ксерокопії постанови, вашої першої заяви, відповіді на нього, заяви пасажирів, інших свідків захисту. Не погано обзавестися депутатським запитом, адже захищати права виборців перший обов'язок депутата. Копію Вашої скарги непогано направити в прокуратуру, який має право її опротестувати (ст.290 КпАП України). При обчисленні строків на оскарження не повинен братися до уваги той день, в який винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення. Дотримання встановленого для подачі скарги терміну може бути підтверджено за допомогою поштової квитанції або поштового повідомлення про вручення, даних реєстраційних журналів, розписок осіб, інших достовірних даних. Слід зазначити, що терміни подачі скарги закінчуються після закінчення останнього десятого дня, наданого для оскарження. Якщо закінчення строку припадає на неробочий день, то останнім днем строку вважається перший наступний за ним робочий день. Що робити, якщо ви не вклалися в десять днів? Нічого страшного. Просто до основної скарги додається друга "Заява про відновлення пропущеного строку". У ньому вказуються поважні причини: хвороба, відрядження, інші причини, які можуть бути визнані поважними. Для доказу своєї правоти Ви повинні докласти копію лікарняного листка, посвідчення про відрядження, довідку сільради, місцевої адміністрації про пожежу, повінь, іншому стихійне лихо. Часом несумлінні співробітники міліції намагаються позбавити громадян права на оскарження. Вони намагаються не видати копію постанови про накладення адміністративного стягнення у встановлений законом триденний термін (ст.285 КпАП України), посилають його поштою через тривалий час простим листом. Дуже часто, видаючи постанову на особистому прийомі, намагаються в графу "Дата видачі" вписати день винесення постанови. І ось що виходить: постанова про накладення на Вас адміністративного стягнення винесено, приміром, 05 березня. Ви приходите до відділення 25 березня. У графу "Дата видачі" необхідно поставити 25 березня, а співробітник групи розбору або дізнавач пише 5 березня. 5 днів плюс 10 днів (термін подачі скарги) виходить - 15 днів. Таким чином, не встигнувши отримати постанову, Ви, за такої фальсифікації, вже втрачаєте право на оскарження, якщо бездумно розпишетеся в корінці про видачу постанови. Завжди пишіть розбірливо: "Копію постанови (рішення, ухвали, вироку) отримав 25 (двадцять п'ятого) березня 2002 року".

   Це дасть Вам можливість просити про поновлення строку на оскарження. Отримавши від Вас заяву, начальник ДАІ, міліції зобов'язаний прийняти одне з двох рішень: відновити пропущений строк подачі скарги або відмовити у відновленні пропущеного терміну. Його відмова може бути оскаржена в міському управлінні, обласному і т.п. Це ж питання може розглянути суд одночасно з Вашою основною скаргою. До суду за місцем свого проживання можна оскаржити дії та рішення посадових осіб, колективних органів і громадських організацій (ст.248-1 і 248-2 ЦПК України). Якщо у Вас немає часу або бажання ходити по судах, Ви можете уповноважити на це родича, адвоката, депутата, будь-яка особа, якім Ви дасте доручення. Для звернення до суду зі скаргою ст.248-5 ЦПК України встановлюються такі строки: два місяці з дня, коли громадянинові стало відомо про порушення його прав і свобод; один місяць з дня одержання громадянином письмового повідомлення про відмову в задоволенні скарги вищестоящим органом або зі дня закінчення місячного терміну після подачі скарги, якщо громадянином не було отримано на неї відповідь. Пропущений строк для подання скарги може бути поновлений судом, якщо його пропущено з поважних причин. Дуже важливо, що теоретично (на жаль не практично) покладено край судовій тяганині. У відповідності зі ст.248-6 ЦПК України, скарга розглядається судом у десятиденний строк за участю заявника (громадянина, який подав скаргу, і посадової особи, представника державного органу рішення чи дії якого, оскаржуються).


Другие статьи:

- Алименты в размере части дохода
- Право на обязательную часть наследства
- Раздел долгов при разделе имущества супружеской пары
- Права наследования по трансмиссии
- Суд имеет право признать общие доли супругов в неделимом объекте собственности без его фактического раздела.
- Что будет с жилплощадью, приобретенной в ипотеку после развода
- Раздел имущества супругов при разводе
- Восстановление сроков на наследство в суде
- Расторжение брака по согласию обоих супругов в судебном порядке
- Проблемы бракоразводного процесса

Мнение эксперта

Точно, в сфере автомобилизма, в наше время попадает все больше и больше "ненастоящих" аварий и дорожно-транспортных происшетствий, жертвами которых становятся рядовые автособственники, которые не имеют достаточно, средств, "отличных" номеров и полезных связей, которые могли бы обезапасить их от "наезда" незаконных структур. Таким образом, рекомендую Вам обратиться к юристу.